Rijksuniversiteit Groningen stelt nieuwe hoogleraar Fries aan: Arjen Versloot

Press/Media: Other

Description

De Rijksuniversiteit Groningen (RUG) krijgt weer een hoogleraar Fries. Arjen Versloot wordt op 15 februari op interim basis professor Frisistiek. Hij volgt Goffe Jensma op, die vorig jaar met emeritaat ging.

Prof. dr. Arjen Versloot is werkzaam bij de Universiteit van Amsterdam (UvA). Hij werkt daar als hoogleraar Germaanse taalkunde, in het bijzonder de Duitse, Scandinavische en Friese talen. Per half februari wordt hij voor twee dagen per week gedetacheerd, voor een periode van vijf jaar.

 

De Rijksuniversiteit Groningen (RUG) zat sinds vorig jaar zonder een hoogleraar Fries, na het emeritaat van Goffe Jensma. De werving van een nieuwe professor leverde in eerste instantie geen geschikte kandidaat op, wel werd dr. Anne Merkuur aangesteld als universitair docent Friese taal en cultuur. De benoeming zorgde voor veel reuring.

Period08 Feb 2023

Media coverage

1

Media coverage